Тази вечер в мач от първенството на ББЛ А група Запад вторият отбор на Балкан спечели срещу Ботев Враца с 88-73 (23-26, 25-21, 13-13, 27-13).

Успехът на водения от Мирослав Ралчев тим на Балкан не дойде лесно. Дали е имало подценяване - най-вероятно. Защото младите балканци загубиха първата четвъртина с 3 разлика, на полувремето водеха само с 1 точка - 48-47, същата разлика бе и след третата четвъртина - 61-60. Превъзходството на Балкан дойде чак в последния период, който тимът спечели с 27-13, крайният резултат е 88-73.

Отново силен мач изигра Кристиян Василев. Той направи впечатляващ дабъл-дабъл с 22 точки и 14 овладени топки. С точка по-малко - 21, е Иво Корестилов, той има и 5 борби. Стефан Михайлов пък бе близо до трипъл-дабъл - има 14 точки, 11 борби и 9 асистенци. С 10 точки е Тихомир Николов.

За тима от Враца най-резултатен с 16 точки бе Николай Мораров, по 12 имат бившият играч на мъжкия тим на Балкан Ценко Наков и Йън Христов.