10 февруари е изключително успешен за детската школа на Шахматния клуб „Балканъ”- Ботевград.
В международния турнир по ускорен шах за „Купа Ан-Пасан” в София  участваха деца на възраст от 8 до 14 години. Ботевградският клуб участва с четирима състезатели. Дебют направи 10-годишният Георги Иванов, който за първо състезание се представи отлично и завоюва 3 точки, дошли след 3 победи. Богдана Дикова постигна резултат от 4 точки и завоюва сребърен медал при момичетата до 14 години. Изключително  силно се представиха и другите двама от клуб „Балканъ”. Eдоардо Узунов спечели респектиращите 5,5 точки от 7 възможни и стана втори при момчета до 14 години. Със златен медал се окичи Симеон Владимиров, който еднолично оглави класирането в групата за момчета до 12 в жестоката конкуренция на състезатели от „Славия”, ЦСКА, „Спартак”- Плевен , Раднево и др.Така ботевградските шахматисти си тръгнаха с два сребърни и един златен медал

Също днес в Етрополе се проведе детският шахматен турнир, организиран от местния клуб ,,Спорт и здраве".Там също взеха участие децата от детската школа на ,,Балканъ": 7-годишните  Ейдън Хаулет и Пресиян Красимиров и 9-годишният Александър Генчев - 9 г. За голяма радост и трите призови места бяха заети от ботевградските деца. Александър Генчев стана първи, Пресиян – втори, а Ейдън зае трето място. Призьорите  получиха парични награди.
Така Шахматен клуб,,Балканъ" днес спечели 6 медала - 2 златни, 3 сребърни и 1 бронзов.