Младият отбор на Балкан абсолютно заслужено спечели Купата на Българската баскетболна лига. Днес в зала "Бойчо Брънзов" в Бургас воденият от Мирослав Ралчев и Иван Коцев тим на Балкан постигна убедителна победа във финала за трофея, като се наложи над Енигма Фойерверк с 85-69 (23-14, 16-15, 39-18, 16-22).

Това бе втора Купа на ББЛ за Балкан 2. Първата бе спечелена през 2022 година на финалния турнир в Русе.

Баскетболистите на Балкан превъзхождаха през цялата среща. На полувремето имаха аванс от 10 точки - 39-29. Спечелиха третата четвъртина с 30-18 и след нея резултатът бе 69-47 в тяхна полза. В последната част в игра влязоха всички от Балкан, крайният резултат от мача е 85-69.

Най-резултатен за победителите със 17 точки бе Илиян Пищиков. С 14 точки, 8 борби и 5 асистенции е Михаил Гавазов, който е с най-висок коефициент. Георги Герганов отбеляза 13 точки за 21 минути, той има 7 борби и 4 завършващи подавания. С 11 точки и 7 борби  е Марк Шопов. Иво Корестилов е с 9 точки и 8 овладени топки под двата коша. Стефан Михайлов вкара 8 точки, с 6 е Михаил Калинов, 4 има Антоан Виденов, 3 добави Николай Хубанов.

За Енигма двама баскетболисти са с дабъл-дабъл. Това са бившият играч на Балкан Любен Пасков, който е с 21 точки и 11 борби, и Радослав Колев със 17 точки и 12 овладени топки.

За МВП бе обявен баскетболистът на Балкан Михаил Гавазов. Под възгласите на агитката на Балкан "Балканци юнаци" и "Българи юнаци" всеки един от призьорите получи статуетка, а капитанът Илиян Пищиков тържествено вдигна спечелената Купа на ББЛ.