Баскетболният отбор на Балкан е първият отбор, който се класира за финала в първенството на НБЛ. В Арена Ботевград той победи Черноморец и в четвъртата полуфинална плейфона серия с 94-78 (26-23, 21-11, 27-26, 20-18), спечели серията с 3-1 победи и на финала ще очаква победителя от другия полуфинал Рилски спортист - Спартак, където ще се играе решителен пети мач.

За разлика от третия мач, в който Балкан победи с 82-79, в четвъртия зеленобелите спечелиха видимо по-лесно. Въпреки че и сега имаше огромно напрежение, особено когато в първите минути на последната четвъртина позволиха на своя съперник да се доближи само до 5 точки, след като в началото й имаха аванс от 14 - 74-60. Но бързо възстановиха преднината си и секунди преди края тя набъбна до 18 точки при 94-76, и абсолютно заслужено ликуваха заедно с невероятната си публика в Арена Ботевград.

Балканци вкараха 13 точки от бързи атаки срещу само 3 на Черноморец, отбелязаха и 16 точки след грешки на съперника спрямо 7 на съперника.

Черноморец, след като завърши на първо място след редовния сезон, ще играе за бронзовите медали. Както се казва, цял сезон и-ху, накрая тихо. Доста тихо.

Страхотен мач изиграха Димитър Димитров и отново Майки Диксън. Капитанът реализира 26 точки с много добър процент стрелба - 11 от 16, овладя и най-много борби - 8.  След като в третата среща вкара 30 точки, тази вечер Майки Диксън бе още порезултатен - напълни коша на съперника с 36 точки, също с огромна успеваемост при стрелбаа - 12 от 14 - 9 от 9 за 2 точки и 3 от 5 от тройката. Силно игра целият отбор. Йордан Минчев вкара 11 точки, има 5 борби и 2 асистенции, 8 отбеляза Сюприйм Хана, направи и 8 завършващи подавания, има и 5 откраднати топки. Георги Герганов вкара 6 точки, с 3 е Ерик Адамс, по 2 добавиха Николай Грозев и Мартин Сотиров.

За Черноморец отново най-резултатен бе Травис Макконико с 25 точки, Шон Смит вкара 18, с дабъл-дабъл от 13 точки и 13 овладени топки е Андрей Иванов.