Днес в последната си среща от първенството на Югозападната трета лига футболният отбор на Балкан завърши наравно - 2-2, при гостуването си на Септември Симитли. Всички срещи от последния кръг бяха изтеглени за днес заради предстоящите избори.

Балкан първи отбеляза гол, вкара го Николай Миков в 25-та минута. Домакините изравниха четири минути преди края на първото полувреме.

През второто Балкан отново излезе напред в резултата. 2-1 направи Георги Стефчов /на снимката/, който засече с глава перфектно центриране на Павел Петков. За отбелязване е, че миналата година Стефчов играеше при децата на Балкан. В самия край на мача Септември Симитли успя да отбележи втори гол и той завърши без победител - 2-2.

Балкан завърши на осмо място в крайното класиране, балансът му е 13 победи, 11 равенства и 14 загуби, головото съотношение е 63-62.

Във втора лига отива първият Миньор Перник, който си бе осигурил промоцията няколко кръга по-рано.

В този последен кръг стана известен и третият изпадащ от групата. Последният бе ясен още в началото на пролетния полусезон, когато Чавдар Етрополе се отказа от участие. Предпоследният в класирането също бе ясен - вторият отбор на Хебър Пазарджик. Третият изпадащ е ОФК Костинброд, той бе изпреварен от Пирин Разлог, който днес спечели като гост на четвъртия - Вихрен, с 2-1.