Баскетболният отбор на Балкан загуби първата предсезонна контрола. Днес в Арена Ботевград той отстъпи пред ТФТ Скопие със 72-80 (22-21, 12-24, 16-18, 22-17).

Балканци спечелиха първата четвъртина с една точка разлика - 22-21. Загубиха обаче втората с 12-24 и на полувремето ТФТ имаше двуцифрена преднина 45-34. След почивката тимът от Северна Македония прибави още 2 точки към аванса си - 63-50, след като разликата в негова полза достигна до 19 точки при 40-59 в 28-та минута. В последната четвъртина балканци играха по-добре и на два пъти свалиха изоставането си до 6 точки, но не можаха да направят пълен обрат. Срещата, която се игра без публика, завърши при 80-72 за ТФТ.

Най-резултатен за Балкан с 16 точки бе Къртис Джоунс, с 13 е Илиян Пищиков.

За ТФТ петима отбелязаха десет и повече точки. Най-много - 22, има Джелин Гафни, с 13 е Георги Зафиров, 11 вкара Страхил Николов. В ТФТ играе бившият баскетболист на Балкан Дейвид Хоутън, който завърши с 8 точки.