Днес в предпоследната предсезонна контрола футболният отбор на Балкан победи Ботев Ихтиман с 2-1. Срещата се игра на градския стадион и започна в 18.30 ч.

Домакините първи отбелязаха гол. Това стана в 30-та минута от дузпа, точно изпълнена от Кристиян Ковачев.  В 52-та минута резултатът стана 2-0 за Балкан след отлично изпълнение на Ангел Ангелов. Четири минути по-късно гостите вкараха гол за 2-1 с удар извън наказателното поле. До края и двата тима не можаха да отбележат нов гол, като домакините имаха повече възможности в този добър мач, наподобяващ шампионатен, а не приятелски.

За Балкан не можаха да вземат участие поради различни здравословни проблеми някои основни футболисти - Емил Колев, Петко Петков, Ивайло Бояджиев и Ясен Георгиев.

Последната предсезонна проверка на Балкан ще бъде в петък, отново в Ботевград. От 18.00 ч. ще играе с юношите на "Левски" до 19 г.

От ФК Балкан 1929 закупиха 6 чисто нови топки Adidas, с които се играе и в Първа лига.