Днес бе първата среща на футболния тим на Балкан в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Той  постигна победа с 2-1, като и двата гола отбеляза Здравко Атанасов. Първият бе в 10-та минута, той получи топката в наказателното поле и вкара с удар от въздуха. В 35-та минута удар на Данчо Дамянов с глава бе спасен от вратаря на домакините, който се прояви и в 41-та минута, отразявайки шут на Георги Тафраджиев.

Четири минути след началото на второто полувреме Балкан поведе с 2-0. След една добра атака на Балкан топката попадна у Здравко Атанасов, който я прати в мрежата. Домакините от Ракитин вкараха в 81-та минута с диагонален удар и след това се втурнаха да изравняват, но играчите на Балкан не им позволиха да стигнат до изгодни положения.