Тази вечер в Арена Ботевград баскетболистите на Балкан загубиха от грузинския Кутаиси 2010 със 78-86 (19-11, 17-17, 25-29, 17-29). Това бе тяхно трето поражение и второ поредно като домакини в група J на турнира за Купата на ФИБА Европа.

А всичко започна добре за Балкан. Той спечели първата четвъртина с 8 разлика, като в 8-та минут имаше двуцифрен аванс 19-8. В 18-та минута отново стигна до двуцифрена преднина 34-24, а на полувремето резултатът бе 36-28 в негова полза.

Обратът започна през второто полувреме, като в 27 минута водеха само с 1 точка - 51-50, но в края на третата част отново водеха - 61-57. Не издържаха в последните десет минути. В 35-та Кутаиси изравни 72-72, минута след това гостите поведоха със 76-72, а после и с 82-76. В тези минути балканци бяха неузнаваеми и заслужено загубиха със 78-86.

През второто полувреме Балкан получи цели 58 точки, което е показателно за тяхната защита.

С по 24 точки за Балкан са Георги Боянов и Иван Гаврилович. Те обаче са единствените с двуцифрен актив на точките.

За Кутаиси над всички бе Георги Корсантия с 27 точки, той направи и дабъл-дабъл с 11 овладени борби под двата коша. С по 16 д двамата американци Илайджа Джойнър и Маркил Смит, 10 вкара центърът Бека Бекаури.

Третото поредно домакинство на Балкан в групата е в сряда, 30 октомври, когато посреща абсолютния лидер Билбао баскет.