Във втория си мач от квалификациите за Елитната А група Запад за момчета до 14 години отборът на Балкан загуби от Левски с 61-57 (12-25, 12-8, 23-14, 14-10). В първия нашите момчета се наложиха над Шампион 2006 с 83-35. На 3 ноември им предстои мач с Миньор Перник.

Воденият от Николай Пеев отбор бе без трима основни състезатели заради заболяване. Въпреки това Балкан изигра силна първа четвъртина, която спечели с 13 разлика - 25-12. Запази част от преднината си и на полувремето - резултатът бе 33-24 в негова полза. В третата и четвъртата части Левски , в чийто състав имаше доста по-ръстови момчета, обърна резултата и спечели с 61-57.

В. Соколов отбеляза най-много точки за Балкан - 25, с 11 е А. Велеве, 9 има Д. Гавалюгов.