Кливлънд Кавълиърс спечели осма поредна победа след успех със 106:82 над Ню Джърси, а звездата на отбора ЛеБрон Джеймс стана най-младият баскетболист достигнал границата от 11 000 точки в НБА.

Джеймс вкара 31 точки и измести Коби Брайънт в класацията за най-млад играч, отбелязал 11 000 точки в кариерата си. ЛеБрон записа постижението още през първата четвърт, в която наниза 15 точки и на възраст 23 години и 323 дни вече има на сметката си 11 000 точки.

Досегашният рекордьор по този показател - Коби Брайънт, беше с повече от година по-възрастен, когато достигна кота 11 000.

Шампионът Бостън Селтикс победи Ню Йорк със 110:101, макар че за първи път този сезон игра без наказания Кевин Гарнет. Пол Пиърс бе най-резултатен за Селтикс с 22 точки. Баскетболистите на Бостън водеха с 15 точки в началото на четвъртата част, но позволиха на гостите да намалят разликата на само 4 точки. Минута и 14 секунди преди края обаче Брайън Скелъбрайн, който започна титуляр на мястото на Кевин Гарнет, вкара тройка и осигури победата на шампионите. Уилсън Чандлър бе най-резултатен за Ню Йорк с 23 точки, а Зак Рандолф добави 18 точки и 8 борби. Бостън е първият отбор в НБА от началото на сезона, записал 10 победи.

Крис Бош вкара рекордните си за сезона 40 точки за победата на Орландо над Торонто със 103:90. Успехът е осми за магьосниците в последните девет мача.

Лос Анжелис Лейкърс се наложи над Чикаго със 116:109. Испанецът Пау Гасол вкара 24 точки през първото полувреме и завърши мача с общо 34, което е най-високата му резултатност от началото на сезона. Кобе Брайънт добави 21 точки за успеха. Биковете нямат победа вече в четири поредни гостувания.