Сърбия разби "само" с 6:1 България! Националният ни отбор по футбол изигра една от най-кошмарните си срещи в своята история и бе разбит в Белград. Домакините можеха да ни отбележат още толкова голове, след като пропуснаха две дузпи и нацелиха на два пъти гредите. Попаденията реализираха Милан Йованович, Саво Милошевич, които се разписаха по два пъти, а по едно попадение добавиха Милиаш и Лазович. Благой Георгиев реализира единственият гол за "трикольорите" в 19-ата минута за моментното 1:1.

След страхотен гол от пряк-свободен удар на Благой Георгиев в 19-ата минута България изравни в контролата, но в рамките на седем минути домакините ни вкараха три гола. Лошата новина е, че капитанът Димитър Бербатов се контузи и напусна терена, като бе заменен от Цецо Генков.

Преди това домакините излезнаха напред в резултата още в деветата на минута на контролата между двата отбора на стадион "Партизан" в Белгард. Голът реализира Йованович след подаване на Лазович, който прокара топката между краката на Валентин Илиев. Пет минути по-рано капитанът на домакините Саво Милошевич пропусна дузпа, свирена за нарушение на Илиев. Нападателят стреля доло вдясно, но Петков спаси.

В 14-ата миунта Рангелов бе изведен чудесно но Бербатов, но изстрелът му бе париран от Дишленович. Минута по-късно Миланов извърши ново нарушение в наказателното поле и реферът отсъди втора дузпа. Петков отново бе блестящ и спаси за втори път удар от 11 метра на Милошевич.

БЪЛГАРИЯ - СЪРБИЯ 6:1

1:0 Йованович (9)
1:1 Георгиев (19)
2:1 Йованович (26)
3:1 Милошевич (28)
4:1 Милошевич 33)
5:1 Милияш (56)
6:1 Лазович (67)

СЪРБИЯ: Дишленкович, Иванович (60-Рукавина), Видич (60-Джурич), Лукович, Коларов, Милияш (60-Тошич), Станкович (60-Ергич), Красич, Йованович (46-Качар), Лазович, Милошевич (35-Мърджа)
БЪЛГАРИЯ: Петков, Миланов (46-Манолев), Тунчев (46-Котев), Илиев, Венков, Ст. Петров, Георгиев, Янков (46-К. Янев),  Димитров, Бербатов (30-Генков), Рангелов