Българският национал Мартин Петров изнесе поредния си много силен мач с екипа на Манчестър Сити и асистира за победното попадение на своя тим срещу Мидълзбро при успеха с 1:0 на "гражданите" в третия кръг от турнира ФА Къп. Крилото от Враца игра цял мач за мултимилионната селекция на тима от Манчестър, като бе поставен на непривичния за него пост на централен нападател през първите 45 минути. Въпреки това в края на първата част той сам измина повече от 30 метра в половината на Боро и пусна отличен извеждащ пас към Бенжани Мварувари, за когото не бе проблем да отбележи останал очи в очи с вратаря Койн. Освен асистенцията си, Мартин се отличи и с няколко опасни шута, както и с неспирното си движение по терена през всичките 90 минути. В самия край на срещата той изработи още една много опасна ситуация за отбора си, но след дълго разбъркване и пропуски на Тевес и Белами, ударът от задна позиция на Петров мина над вратата.

Успехът, който прати отбора на Манчестър Сити напред в следващия етап от най-старата футболна надпревара в света, е трети пореден за Роберто Манчини начело на "гражданите". След идването на италианеца на "Ийстландс" той разчита неизменно на Мартин Петров и българинът му се отблагодарява с отлична игра. Освен че записаха три победи начело с Манчини, "сините" не са допускали и гол в своята врата в прекрасния си рейд.

МИДЪЛЗБРО - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:1 (0:1)
0:1 - Бенжани (45)
МИДЪЛЗБРО: Койн, Хойт, Ригът, Уилямс, МакМеън, Уитър, О'Нийл, Джонсън (32-Емнес; 57-Йейтс), Арса (70-Уилямс), Бент, Франкс
МАНЧЕСТЪР СИТИ: Гивън, Ричардс (45-Бари), Боята, Компани, Гаридо, Сабалета Силвиньо, Де Йонг (45-Тевес), Вайс, Петров, Бенжани
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: О'Нийл (Мидълзбро), Гаридо (Манчестър Сити)
СЪДИЯ: Стюърт Атуел
СТАДИОН: "Ривърсайд"