Макар да не спечелиха финалния турнир на своята конференция "Биг Уест", Александър Гавалюгов и съотборниците му в колежанския баскетболен Санта Клара намериха място в Мартенската лудост. Общо 68 отбора ще вземат участие в заключителната надпревара в колжеанския баскетбол, като Санта Клара ще играе в регион Среден Запад.
И ще имат за съперник един от традиционно силните отбори в историята на спорта - този на Университета Кентъки.
Новината бе потвърдена вчера, когато станаха ясни всичките 68 отбора. 31 от тимовете влизат директно в състезанието, тъй като са спечелили своите конференции, а останалите 37 отбори са избрани от специален комитет. Именно такъв бе случаят със Санта Клара
"Дивите котки" са осемкратни шампиони на САЩ, като за последно това стана факт през 2012 година.
Гавалюгов и Санта Клара ще се изправят срещу Кентъки в Чикаго, а ако успеят да спечелят на 20 март, ще имат за съперник Айова Стейт или Тенеси Стейт.
Преди 30 години, когато за последно калифорнийският отбор игра в турнира, част от състава бе бъдещата легенда Стив Неш - двукратен MVP на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада..




Коментари от регистрирани и анонимни потребители. Скрий анонимните коментари