Много бивши футболни величия почетоха с присъствието си 70-годишнината от рождението на един от най-големите български играчи за всички времена Никола Котков. На стадион „Локомотив“ се събраха съотборници от времето на Котето от двата му клуба Локомотив Сф и Левски, а също и други известни футболисти от близкото минало.

Сред присъстващите бяха Дебърски, Чачевски, Ив. Деянов, В. Арсов, А. Колев, Т. Колев, Ч. Цветков, Манолков, Ст. Стоев, Ст. Стайков, Жечев, С. Костов, Ивков, Искренов, Барзов, Панов и много други. Димитър Пенев също почете Котков и неговото семейство.

Паметна плоча на Никола Котков бе открита на стадиона в „Надежда“. Президентът на железничарите Николай Гигов също присъства на събитието, а след това взе участие в приятелския мач между ветераните на Локомотив Сф и Левски, който завърши 2:2.

Срещата се игра на помощното игрище в „Надежда“, а на трибуните му имаше толкова зрители, колкото рядко се събират сега на двубоите на първия тим на Локомотив. През първото полувреме 2 гола за „сините“ вкара Божидар Искренов, а Нако Дойчев намали на 1:2 за „червено-черните“. Крайния резултат фиксира Бойчо Величков от дузпа през втората част.

Успехите на Котков:
• 274 мача и 142 гола за Локомотив Сф., общо 322 мача и 163 гола в „А” група
• Шампион с Локомотив Сф. (1964 г.) и с Левски (1970 г.)
• Носител на купата на УСИК през 1961 г. и 1963 г. (Европейско железничарско първенство)
• Двукратен носител на Купата на Съветската армия с Левски (1970 г., 1971 г.)