Холандия победи с 1:0 Япония в мач от група "Е" на Мондиал 2010. В Дърбан точен за "лалетата" бе Уесли Снайдер, който отбеляза в 53-ата минута. След гола европейците на няколко пъти пропуснаха да увеличат аванса си. Но и така те еднолично оглавиха с 6 точки групата, като са единственият отбор, който не е допуснал гол в два мача на мондиала. "Оранжевите" са вече на 1/8-финал, като записаха 21-ия си мача без загуба.

Японците опитаха да реагират, след като получиха гола, но пропуски направиха Накамура, Хонда и Оказаки.

През първото полувреме играта бе предпазлива, без опасности пред двете врети. В 8-ата минута Снайдер изпълни опасно фаул, но топката мина над вратата.

ХОЛАНДИЯ - ЯПОНИЯ 1:0
1:0 Снайдер (53)

ХОЛАНДИЯ: Стекеленбург, Ван дер Виел, Хейтинга, Матайсен, Ван Бронкхорст, Ван Бомел, Де Йонг, Снайдер (83-Афелай), Ван дер Ваарт (72-Елиа), Каут, Ван Перси (88-Хунтелаар)
Селекционер: Берт ван Марвайк

ЯПОНИЯ: Кавашима, Наказава, Комано, Тулио, Нагатомо, Абе, Мацуи (64-Накамура), Хонда, Хасебе (77-Оказаки), Андо, Окубо (77-Тамада)
Селекционер: Такеши Окада

Жълт картон: Ван дер Виел (Х)

Рефер: Ектор Балдаси (Аржентина)