С два гола на Фернандо Торес Испания спечели класическа победа с 4:0 срещу Ирландия във втория си мач от група C на европейското първенство по футбол.

С това нападателят на Челси отговори по възможно най-добрия начин на критиките след слабия първи мач срещу Италия.

Хлапето откри резултата още в 4-та минута със страхотен гол, който бе изцяло негова заслуга. Това освободи играта на Испания, която до края на мача имаше тотално преимущество.

Вторият гол обаче падна едва в началото на второто полувреме и бе дело на Давид Силва.  Двайсет минути преди края Фернандо Торес отбеляза втория си гол, изведен сам срещу вратаря.

В 83-та минута пък влезлият на негово място Сеск Фабрегас отбеляза четвъртото попадение. Резултатът можеше да е още по-внушителен, ако не беше серията от страхотни спасявания на вратарят на Ирландия Шей Гивън.

За цял мач пък "Детелините" отправиха един единствен точен удар, дело на Роби Кийн.

Така след втория кръг Испания излезе еднолично начело в класирането с 4 точки и по-добра голова разлика от Хърватия, докато тимът на Джовани Трапатони загуби и математически шансове да продължи напред.

Испания - Ирландия 4:0

1:0 Фернандо Торес 4
2:0 Давид Силва 48
3:0 Фернандо Торес 70
4:0 Фабрегас 83

Испания: Касияс, Арбелоа, Рамос, Пике, Алба, Чаби Алонсо (65 Хави Мартинес), Бускетс, Шави, Иниеста (80 Касорла), Давид Силва, Торес (74 Фабрегас)

Ирландия: Гивън, Сейнт Леджър, Уорд, О'Шей, Дън, Уилън, Макгийди, Дъф (77 Маклийн), Андрюс, Кокс (46 Уолтърс), Кийн