Днес футболистите на Балкан претърпяха домакинска загуба от Вихрен с 1-3. Отсъствието на трима основни футболисти оказа решаващо влияние върху играта на зелено-черните. Заради наказания от 1 мач поради натрупани 5 жълти картона не можаха да вземат участие Павел Петков, Здравко Атанасов и Александър Асенов. Освен това заради контузия, получена в предишния мач с Вихрен за Купата на АФЛ, завършил 2-0 за Балкан, не игра и Йордан Дамянов.

Всички голове бяха отбелязани през второто полувреме. Гостите - с трима чужденци в състава си - французин, португалец и нигериец - поткриха в 51-та минута чрез удар с глава, десет минути по-късно вкараха втори гол. Балканци намалиха на 1-2 в 68-та със силен и точен удар на Калоян Бонев. Три минути преди края Вихрен вкара и трети гол за крайното 3-1.