Днес в среща от 14 кръг на Югозападната трета лига футболният отбор на Балкан постигна чудесен успех  при гостуването на Вихрен Сандански с 3-1. Мачът се игра на игрището в село Микрево заради ремонт на стадиона в Сандански.

Всички голове бяха отбелязани през първото полувреме. Балкан откри резултата още в 3-та минута чрез Калоян Бонев, получил страхотно извеждане от Николай Миков. В 30-та минута резултатът стана 2-0 за Балкан. Автор на гола бе Павел Петков, той пък получи много добър пас от Калоян Бонев.

Пет минути по-късно домакините от Вихрен успяха да върнат едно попадение. Но в 39-та минута с гол на Николай Миков Балкан върна аванса си от два гола и го запази до края на мача.

"Доволен съм от всички играчи, те играха точно по схемата, която бяхме подготвили преди срещата", каза треньорът Иван Редовски.

Балкан замина за тази среща в петък и преспа в Мелник в хотела на бившия играч на Балкан Ангел Соколов, преди това направи тренировка.

Следващата среща на Балкан ще бъде другия петък, 27 октомври, когато е домакин на ЦСКА 1948 III.