След като Цветана Пиронкова беше елиминирана рано сутринта във 2-ия кръг на турнира по тенис за жени в Бризбейн, същата е съдбата и на втората ни представителка там Сесил Каратанчева.

Сесил отстъпи с 0:6, 7:5, 5:7 на Олга Говорцова от Беларус в среща, която продължи 2 часа и 18 минути. Каратанчева започна лошо мача и отстъпи с 0:6 в първия сет. През втората част обаче тя се стегна и успя да го спечели със 7:5, след като направи пробив в петия гейм. В третия сет Каратанчева, която влезе от квалификациите, поведе с 3:0, но допусна обрат и беларуската тенисистка изравни до 5:5, а в последствие и спечели сета със 7:5.

По-рано днес Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на женския тенис-турнир в Бризбейн, след като беше елиминирана от Сара Ерани (Италия). Ерани победи с 6:7 (3:7), 7:5, 6:3.