Уили Дийн направи повторния си дебют с екипа на Лукойл Академик в играната тази вечер в Правец контрола с Балкан. Шампионите победиха със 109-83, като силен мач изигра Христо Николов, отбелязал 6 тройки и общо 27 точки.

Домакините спечелиха първата част с 30-22. "Балкан", който само преди три дни отстрани шестия в НБЛ "Ямбол" в турнира за купата на България, взеха втората с 31-30. В третата Лукойл Академик започна със серия 15-2 в първите 6 минути, взе аванс от 23 точки след първите 30 минути, а в последната бе фиксиран крайният резултат 109-83.

В играта на Балкан личеше известна умора след тежките мачове с Ямбол.. Атанас Радев завърши с 22 точки, 20 от които в първите две части. Данчо Бозов отбеляза с една по-алко - 21. Хорозов е с 10, Маринов - с 8, Трайков има 9, Лилов - 7.

За домакините не взеха участие контузените Веселинов, Костов и Банев. Освен Гларуса с двуцифрен точков актив са още шестима - Стойков с 18 точки, Стефанов и Голдуайър с по 14, с 13 е Уили Дийн, с по 10 са центровете Мийович и Върбанов.