Шампионът Лукойл Академик постигна победа над Рилски спортист в дерби-мача от днешната програма на Vivatel НБЛ. "Студентите" се наложиха с 99-92, след като направиха по-силна четвърта част в двубоя, в която макар и трудно надиграха своя противник. С тази победа Лукойл продължава да бъде едноличен лидер в първенството със 17 победи и 3 загуби. От своя страна Рилски спортист е с 10 успеха и 10 поражения.

Уили Дийн бе най-резултатен за шампионите с 23 точки, Лиймайър Голдуайър добави 22, Тодор Стойков завърши със 17, а Христо Николов се отличи с 16 за успеха.

Драгослав Папич наниза 24 точки, Иван Лилов отбеляза 20, а Травис Питърсън завърши с 15 при поражението на Рилски.

Двубоят в Правец протече изключително оспорвано и равностойно, като след първите две части Рилски спортист водеше с 43-41. Отборът на Александър Тодоров спретна много силна първа четвърт, която взе с 27-20, но във втората отстъпи с 16-21.

Второто полувреме започна по идентичен начин, като в 28-ата минута Рилски продължаваше да води с 64-63. "Студентите" обаче направиха серия от 12-6 и така минута след началото на последната четвърт вече имаха предимство от 5 точки за 75-70. Постепенно отборът на Петко Маринов стабилизира играта си и в 36-ата минута имаше ваванс от 6 точки за 89-83. До края домакините не допуснаха да им бъде отнета инициативата и в крайна сметка се поздравиха с победата за крайното 99-92.