Настоящият носител на Купата на УЕФА Зенит победи с 2:1 Щутгарт в първа среща от 1/16-финалите на турнира. Всичките попадения паднаха до почивката, като руснаците поведоха още в 3-ата минута с гол на Хушл. Радостта на домакините обаче трая едва десет минутки, тъй като в 14-ата Марио Гомес изравни. Попадението за "швабите" падна след бърза контраатака, която бе майсторски завършена от германския национал с испански корени с плътен удар по земя.

До края на първата част натискът на домакините се усили, което даде резултат минута преди последния съдийски сигнал за полувремето. Тогава капитанът на Зенит Анатоли Тимошчук взриви атмосферата на стадион "Петровский Парк" с топовен изстрел от границата на наказателното поле, с който възвърна преднината от един гол на своите.

През втората част германците направиха всичко възможно, за да изравнят резултата, но поредица от героични намеси от страна на стража на Зенит Вячеслав Малафеев отказа футболистите на Щутгарт