Тимът на Байерн (Мюнхен) за втори път премаза Спортинг (Лисабон) на фазата на осминафиналите в Шампионската лига и с общ резултат 12:1 се класира за следващата фаза на турнира. Треньорът на "баварците" Югрен Клинсман бе дал почивка на повечето си титуляри и даде шанс на доста от резервните си футболисти.

Головата фиеста откри Лукаш Подолски още във 7-ата минута. В 33-ата отново той покачи на 2:0, а пет по-късно Полга от португалския тим си отбеляза автогол. В 41-ата Жоао Мутиньо вкара почетното попадение за "лъвовете", но само шестдесет секунди след това Бастиан Швайнщайгер вкара за 4:1. След почивката голове на Ван Бомел в 74-ата, Мирослав Клозе в 82-ата от дузпа и Мюлер в 90-ата оформиха крайното 7:1.