Тимът на Виляреал победи с 2:1 като гост Панатинайкос в среща-реванш от осминафиналите на Шампионската лига и с общ резултат 3:2 се класира за следващата фаза на турнира. Първото полувреме на стадиона в Атина не предложи кой знае какво на зрителите и логично завърши без отбелязан гол - 0:0.

Едва четири минути след подновяването на играта обаче "жълтата подводница" излезе напред в резултата чрез Ариел Ибагаса, който с мощен шут от границата на наказателното поле матира стража на домакините Галинович. Радостта на гостите обаче бе кратка, тъй като в 55-ата минута "детелините" стигнаха до изравняване. Точен за ПАО бе Манциос, който с глава засече центриране от ъглов удар. В 70-ата минута резервата Йоренте заби победното попадение за вицешампиона на Испания след прекрасен извеждащ пас от страна на Ибагаса.