Отборът на Барселона спечели Шампионската лига за сезон 2008/09. Каталунците победиха с 2:0 тима на Манчестър Юнайтед на финала игран на стадион "Олимпико" в Рим и така записаха трета титла от турнира в своята история. Испанците доказаха, че са най-дорбият тим през настоящия сезон и не оставиха никакви шансове на съперника си, превъзхождайки го във всички фази на играта. Автори на попаденията станаха Самуел Ето'о в 10-ата минута и Лионел Меси в 70-ата. Българинът Димитър Бербатов се появи в игра през второто полувреме и успя да внесе свежест в действията на тима си, но и това не помогна на червените дяволи. Това бе втори загубен финал на турнира за капитана на националния ни отбор, след като през 2002 година с тима на Байер (Леверкузен) той бе победен от Реал Мадрид.

БАРСЕЛОНА - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:0
1:0 Ето'о (10)
2:0 Меси (70)

БАРСЕЛОНА: Валдес, Пуйол, Пике, Туре, Силвиньо, Шави, Иниеста (90-Родригес), Бускетс, Меси, Анри (71- Кейта), Ето'о

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Ван дер Сар, Евра, Фърдинанд, Видич, О'Шей, Андерсон (46- Тевес), Карик, Гигс (75-Скоулс), Парк (66- Бербатов), Роналдо, Рууни

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Пике (Б); Роналдо, Скоулс (М)
СЪДИЯ: Масимо Бусака (Швейцария)
СТАДИОН: "Олимпико"