Националният ни отбор по волейбол загуби с 0:3 гейма мачът си срещу Русия от 1-ия кръг на Група "F" на европейското първенство за мъже в Москва. Преди няколко дни националите ни смазаха европейския шампион Италия със същия резултат, с който изгубиха днес.

Нашите водеха в първият гейм, но руснаците успяха да го спечелят благодарение на двата страхотни сервиса, изпълнени от Вадим Хамутцких при резултат 21:22 в полза на съперниците ни. Втората част също започна равностойно. Домакините поведоха едва при 8:9 след лошо изпълнен начален удар от Боян Йорданов. Момчетата на Владимир Алекно успяха да задържат разликата от 6 точки до 22:16. Силните изяви на волейболист №1 в тази среща Семьон Полтавский доведоха резултата до 25:18 за Русия във втория гейм.

В третия гейм Мартин Стоев предприе интересен тактически ход, като пусна Матей Казийски на поста диагонал на разпределителя на мястото на Боян Йорданов. Мястото на волейболист №1 на Европа за 2006 година в зона 4 зае Методи Ананиев.

Тактическото решение затрудни до известна степен домакините, но те успяха да спечелят аванс от 2 точки до първото техническо прекъсване. Нашите  поведоха с 16:15 след два аса, реализирани от Матей Казийски. Руснаците изравниха до 18:18 след сгрешен начален удар на българският капитан Пламен Константинов. След това Семьон Полтавский се разигра и постигна 5 поредни точки, 2 от които отбеляза при изпълнението на начален удар. В края на гейма Методи Ананиев пристъпа линията на игрището при изпълнението на сервис и така Русия спечели с 25:21 и общ резултат 3:0.

БЪЛГАРИЯ - РУСИЯ 0:3 (22:25, 18:25, 21:25)

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Данаил Милушев, Пламен Константинов 6, Матей Казийски 14, Красимир Гайдарски 5, Николай Николов 6 - Теодор Салпаров-либеро (Боян Йорданов 6, Методи Ананиев 5, Иван Станев, Костадин Стойков)

Старши-треньор: Мартин Стоев

РУСИЯ: Вадим Хамутцких 2, Семьон Полтавский 20, Павел Абрамов 15, Алексей Кулешов 8, Александър Волков 3, Юрий Бережко 7 - Алексей Вербов-либеро (Алексей Остапенко, Павел Круглов)

Старши-треньор: Владимир Алекно (Беларус).