Интригата в първенството на Висшата английска лига се завърна, след като Ливърпул спечели дербито срещу лидера Манчестър Юнайтед на стадион "Олд Трафорд".

Играчите на Рафа Бенитес подчиниха "червените" дяволи, като успяха да стигнат до унизителния резултат 4:1.

Роналдо откри за домакините от дузпа в 23-а минута, но до почивката "червените" от града на "Бийтълс" вече имаха гол преднина.

Фернандо Торес изравни в 28-а минута, а пак от наказателен удар Джерард покачи минутка преди отборите да се оттеглят за кратък отдих.

Второто полувреме започна с тотално превъзходство на Манчестър Юнайтед. Всичко обаче приключи в 76-а минута, когато Видич тушира Джерард и видя червения картон.

При изпълнението на прекия свободен удар Аурелио матира за трети път Ван дер Сар, в даденото продължение Досена пък с прехвърлящ удар довърши мисията на Ливърпул.

Димитър Бербатов се появи на терена в 72-а минута, но нямаше как да обърне резултата.

С победата Ливърпул съкрати разликата от Юнайтед на 4 точки, но момчетата на Сър Алекс има среща по-малко.