Баскетболният отбор на "Балкан" - момчета до 14 години, се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България. Днес следобед възпитаниците на треньора Михаил Михайлов победиха "Берое" с 64-50 във втория осминафинален двубой между двата тима. Първият преди два дни в Стара Загора завърши с победа на беройци със 74-69.

В днешния реванш момчетата на "Балкан" изпитаха най-големи трудности през първата част, която загубиха с 9-15. Втората петица изравни резултата, като на полувремето гостите имаха аванс само от 1 точка - 26-27.

Още в началните минути на третата четвъртина сборната петица на "Балкан" бързо стопи пасива си от първата среща, а в края й "балканчетата" вече водеха с 12 точки - 51-39. В последната част домакините отново демонстрираха, че имат далеч по-балансиран състав от този на съперника, и с лекота дори увеличиха аванса си за крайното 64-50.

Нйа полуфинала съперник на "Балкан" ще бъде отборът на "Овергаз".