Отборът на Тромсьо Сторм, където вече втори сезон е ботевградчанинът Галин Михайлов, ще играе пети мач за титлата в шампионата на Норвегия. Тази вечер в Берген в четвъртата среща на финалния плейоф Тромсьо Сторм загуби от домакините Улрикен Ийгълс с 66-78 и изравни серията до 2-2 победи.

В третия мач, игран преди два дни отново в Берген, Тромсьо Сторм успя да излезе напред, като грабна победата с 59-56. За 38 минути игра Галин Михайлов бе трети по резултатност с отбелязаните от него 10 точки, пресече и 4 паса на своите съперници.

Ще припомним, че на старта на финалната серия - двата мача в Тромсьо, домакините взеха първия с 88-71 и отстъпиха във втория със 77-80.

Решителният пети мач за титлата на Норвегия ще бъде на 1 април. Тромсьо Сторм ще бъде домакин, тъй като е първи след редовния сезон на първенството.