Арсенал се класира за полуфинал на Шампионската лига, след като победи с 3:0 тима на Виляреал. Двата отбора се изправиха в мач реванш от 1/4-финалите на надпреварата, а първият двубой преди седмица завърши без победител - 1:1.

На "Емирейтс" домакините започнаха отлично мача и Уолкът откри резултата с красив гол в 10-ата минута. Английският национал бе изведен в коридор сам срещу вратаря на гостите и с прехвърлящ удар откри головата сметка на своя отбор.

До края на полувремето домакините създадоха още няколко добри атаки, но Адебайор и Ван Перси шутираха неточно. Виляреал пък имаше само едно добро положение, пропиляно от Егурен в началото на срещата.

След почивката домакините набърно предрешиха крайния изход на двубоя. В 60-ата минута Ван Перси изведе отлично Адебайор, който останал сам срещу Диего не сгреши - 2:0.

7 минути по-късно надеждите на Виляреал угаснаха, след като главният съдия Волфганк Щарк отсъди дузпа за Арсенал и показа червен картон на Егурен. Наказателният удар бе отсъден за спорно нарушение срещу Уолкът, а от бялата точка Ван Перси оформи крайното 3:0.

Така с общ резултат 4:1 момчетата на Арсен Венгер заслужиха място на полуфинал на Шампионската лига. Техен следващ съперник ще е Манчестър Юнайтед, който отстрани Порто. "Червените дяволи" спечелиха с 1:0 визитата си в Португалия и с общ резултат 3:2 продължиха напред.

АРСЕНАЛ - ВИЛЯРЕАЛ 3:0
1:0 Уолкът (10')
2:0 Адебайор (60')
3:0 Ван Перси (69'-дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:

АРСЕНАЛ: Фабиански, Ебуе, Туре, Силвестър, Гибс, Уолкът, Сонг, Фабрегас, Насри, Адебайор и Ван Перси

ВИЛЯРЕАЛ: Диего, Капдевила, Годин, Родригес, Анхел, Фернандес, Бруно, Егурен, Кани, Пирес и Роси.

Стадион: "Емирейтс", Лондон

Главен съдия: Волфганг Щарк (Германия)