Баскетболният отбор на Балкан - момчета до 14 години, пропусна невероятен шанс да отстрани Овергаз в полуфиналния мач за Купата на България. Ботевградчани бяха съвсем близо до победата, но отстъпиха само с 1 точка разлика - 75-76.

Един от ключовите моменти бе минута преди края, когато "зелените" поведоха с 3 точки 63-60, стопявайки аванса на своите съперници от средата на третата четвъртина, който бе достигнал до 14 точки. А 7 секунди преди края при 73-72 за Овергаз получиха право да изпълнят два наказателни удара, но не можаха да вкарат нито един. След това оранжевите поведоха с 4 точки чрез кош и фаул. В оставащите до края 4 секунди възпитаниците на треньора Михаил Михайлов реализираха тройка, но за повече нямаше време - 76-75 за Овергаз.

Най-резултатен за Балкан с 25 точки бе Цветан Георгиев. Малкият Сашо Везенков вкара 13, Преслав Николов е с 12, а братът на играча от мъжкия отбор Мартин Маринов - Николай, добави 10.

Въпреки нещастната загуба домакините трябва да бъдат поздравени за представянето им в тази среща. Миналата година двата тима играха финал при 12-годишните, който Овергаз спечели убедително. След полуфинала може да се каже, че разликата между двата тима е сведена до минимум, въпреки значителното ръстово превъзходство на момчетата на треньорката Виктория Маринова, селектирани от цялата страна.

В първия полуфинал Черно море победи Лукойл Академик с 90-66.