Волейболистите на България успяха да победят Белгия с 3:1 гейма в мача от 3-ия кръг на Група "F" на европейското първенство в Москва.

Момчетата на Мартин Стоев загубиха първата част с 22:25. Във втората успяха да стигнат до успеха с 25:23. Трития гейм също бе за България с 25:23. Нашите волейболисти стигнаха до успех в 4-ия гейм с 25:17.

Така момчетата на Мартин Стоев си тръгват от Евроволей 2007 в Москва с победа. След изиграването и на останалите срещи днес ще стане ясно и мястото, което ще заеме нашия тим в крайното класиране на шампионата на Стараия континент.

Срещата започна равностойно, но българските волейболисти играха без много висока мотивация. Белгийците поведоха с 8:7 при първото техническо прекъсване. Матей Казийски и компания заздравиха посрещането и това даде резултат. Волейнационалите поведоха с 16:14 при второто техническо прекъсване. Белгийците водени от Кристоф Хохо успяха да изравнят при 18:18 и дори поведоха с 21:20. Атака на Боян Йорданов и грешка при нападение на белгийците даде преднина на България от 22:21. Николай Николов сбърка началния удар - 22:22. Последва ас на Герт Ван Вале и още 2 разколебани посрещания на на българския тим, които на практика подараха успеха в първата част на Белгия с 25:22.

Втората част започна с превес на България. Бърза атака между Андрей Жеков и Николай Николов доведе преднина от 3 точки при първото техническо прекъсване 8:5. Авансът ни нарасна до 4 точки при 14:10. Белгийците обаче успяха да изравнят при 14:14 и дори поведоха с 15:14. Това принуди Мартин Стоев да замени Жеков и Иван Станев. Белгийците продължаваха да имат инициативата до 22:20 в тяхна полза. Последваха две точки за България благодарение на Красимир Гайдарски и Матей Казийски възстанови равенството при 22:22. Казийски донесе успеха във втората част с мощна атака и ас 25:23. Така България изравни до 1:1 гейма.

В третия гейм Мартин Стоев заложи на Иван Станев на поста разпределител. Той се включи доста добре още във втория гейм. България имаше аванс от точки при 8:7. Белгия изравни при 8:8. Тук в игра се появи и Данаил Милушев на мястото на Боян Йорданов. Милушев се включи добре и постигна ас за 11:18. Успешни изяви на Пламен Константинов и Матей Казийски доведе разликата до 5 точки - 16:11 за България. Волейнационалите ни намалиха темпото, но въпреки това почти безпроблемно затвориха гейма с 25:23 и поведоха с 2:1 гейма.

В 4-ия гейм Мартин Стоев заложи в стартовия състав на Ивана Станев и Данаил Милушев. Макар и без напрежение българските волейболисти бяха по-добрия отбор. Силният начален удар и сравнително доброто посрещане даде аванс на България с 8:5 при първото техническо прекъсване и с 16:11 при второто. Белгийците трудно успяваха да блокират мощните  атаки на Милушев, Казийски и Константинов. Почти на ходом България стигна до победа в тази част с 25:17 и в мача с 3:1 гейма.

Това бе и последния мач на волейнационалите ни на това европейско първенство. Нашите ще изчакат крайните резултати от оставащите 4 срещи днес за да разберат точно на кое място ще са в крайното класиране на Евроволей 2007.

БЪЛГАРИЯ - БЕЛГИЯ 3:1 (22:25, 25:23, 25:23, 25:17)

БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков 3, Боян Йорданов 6, Матей Казийски 19, Пламен Константинов 7, Николай Николов 8, Красимир Гайдарски 8 - Теодор Салпаров-либеро (Методи Ананиев 2, Иван Станев 2, Данаил Милушев 11, Костадин Стойков 2)

Старши-треньор: Мартин Стоев

БЕЛГИЯ: Кристоф Хохо 11, Йо Ван Декреан 6, Кристоф Ван Гьотем 10, Франк Депестел 2, Вутер Ферхелст 10, Герт Ван Вале 17 - Мануел Калабер-либеро (Матийс Верханеман, Кристоф Ван де Плас, Михел Хесеветс 1)Старши-треньор: Клаудио Гевер.