Новият шампион на България Левски завърши 1:1 с Пирин в двубой от последния 30-и кръг на "А" група. Така в крайното класиране "сините" приключват с 69 точки в своя актив, докато вторият ЦСКА е с точка по-малко.

Драги Коцев изведе Пирин напред в резултат в 73-ата минута. Малко след това младокът Недялков вкара красив гол и изравни.

Наставникът "сините" Емил Велев заложи предимно на юноши, тъй като двубоят бе без значение за тима. През първото полувреме играта бе двуостра, но до гол не се стигна.

В 58-ата минута отлична атака на Левски завърши с майсторски удар на Тиберканин, който обаче срещна гредата. В ответната атака Спас Делев излезе в отлична позиция, но не успя да преодолее Митрев.

В 67-ата минута съдията отсъди двоен удар в полето на Пирин. При негово изпълнение Делев блокира шута на Тиберканин. Мароканският полузащитник имаше и нова възможност секунди по-късно, но с глава не успя да намери целта.

В следващите минути "орлетата" упражниха натиск, който даде резултат в 73-ата минута когато Драги Коцев се разписа с удар от границата на наказателното поле.

Играчите на Емил Велев успяха скоростно да върнат попадението и само четири минути по-късно дебютантът Недялков със страхотен удар успя да изравни.

До края домакините се опитаха да стигнат до победен гол, но без резултат. Така резултатът се запази и двата тима поделиха точките.

ПИРИН - ЛЕВСКИ 1:1
1:0 Коцев (73)
1:1 Недялков (77)

ПИРИН: Иваников, Попев, Бодуров, Георгиев, Ризов (69-Стоянов), Наков (54-Младенов), Галчев, Витанов, Пеев (80-Кацимерски), Коцев, Делев
Старши треньор: Наджи Шенсой

ЛЕВСКИ: Митрев, Бензукан, Димов, Бистрон (55-С. Иванов), Д. Димитров (80-Станчев), Чакъров, Недялков, М. Иванов, Тиберканин, Н. Димитров, Цачев
Старши треньор: Емил Велев

Рефер: Георги Кабаков