След като се забавляваше тотално през първото полувреме съставът на Бразилия успя да спечели срещу Египет на старта в група Б от турнира за Купата на Конфедерациите. "Златистите" се наложиха с 4:3.

На почивката южноамериканците имаха преднина от 3:1 след майсторски попадения на Кака (5), Луиш Фабиано (12) и Жуан (37).Голът за "фараоните" пък вкара Зидан (8).
Второто полувреме започна със шеметни атаки за африканските шампиони. Само за минута Шавки (54) и отново Зидан (55) доведоха до невероятното 3:3.

Точка в спора сложи Кака, който в последната минута реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на египетски футболист в наказателното поле. Мухамади изчисти с "дълго рамо" кълбото от голлинията, за което получи и червен картон.