В дербито на Милано, което бе част от програмата на втория кръг в първенството на Серия А Интер победи категорично Милан с 4:0.

"Нерадзурите" бяха пълновластен господар на терена и успяха да открият резултата с попадение на Мота в 29-ата минута на срещата след пас на Милито. Само шест минути по-късно Гатузо наруши правилата срещу Ето`о в наказателното поле и от дузпа Диего милито направи резултата 2:0 за възпитаниците на Жозе Моуриньо. Бранителят на Милан получи и жълт картон за нарушението.

В 39-ата минута на срещата Дженаро Гатузо беше изгонен за втори жълт картон за нарушение срещу новото попълнение на Интер Уесли Снайдер. В последната минута на полувремето Майкон направи резултата класически и предопредели победителят.

През втората част и Деян Станкович прониза вратата на Сторари с класен удар от 25 метра, фиксирайки крайния резултат 4:0 в полза на Интер.