Отборът на Реал (Мадрид) с всичките си звездни попълнения успя трудно да спечели първата си среща за сезона в Примера Дивисион. Момчетата на Мануел Пелегрини спечелиха с 3:2 срещу Депортиво (Ла Коруня), след като на три пъти повеждаха в резултата.

Капитанът Раул даде аванс на домакините от Реал в 26-ата минута на срещата. Само четири по-късно обаче Рики от гостите изравни резултата. В 35-ата минута на срещата обаче домакините отново поведоха в резултата. Раул бе съборен в наказателното поле, а Кристиано Роналдо реализира отсъдената дузпа за 2:1.

Две минути след подновяването на играта след почивката обаче ветеранът Хуан-Карлос Валерон отново върна Депортиво в срещата, изравнявайки за втори път резултата. Последната дума обаче бе за Реал. Ласана Диара в 60-ата завърши по отличен начин атака на домакините и донесе трите точки на мадридчани.