Лукойл Академик загуби първата си от общо две контроли на международния турнир „Мавроскуфея” в Солун. Днес възпитаниците на Георги Младенов паднаха от домакина Арис с 65-77. За шампионите не игра капитана Тодор Стойков, който ще се присъедини другата седмица към подготовката на отбора. За гърците пък не играха техните двама най-добри баскетболисти – американецът с български паспорт Кейдриън Кларк и неговия сънародник, топстрелеца Джереми Ричардсън.

След една равностойна първа четвърт, завършила при резултат 20-21, последваха две силни части за гърците. Така на практика преди началото на последната десетка Арис имаше преднина от 67-48 и почти бяха решили победителя в срещата. Българският тим успя да изиграе добри последни минути и свали в крайна сметка до 77-65.

Официален дебют за Лукойл Академик направиха тримата нови американци – Ърнест Браун, Уолкър Ръсел и Айзък Уелс, както и сърбите Марко Джерасимович и Бранко Миркович. От всичките 65 вкарани точки в мача, те отбелязоха 56 и затвърдиха мнението, че и тази година „студентите” ще разчитат предимно на чужденците в тима си.

Ръсел бе най-резултатен с 15, а сънародниците му Браун и Уелс добавиха по 11 точки. Бившият играя на Рилски спортист Миркович вкара 12 при тази загуба на Лукойл Академик в Солун.

За Арис Никос Хадживретас бе най-резултатен с 26 точки, а Куинтън Дей в дебюта си за „жълтите” от Солун реализира 10.

Утре Лукойл Академик среща друг гръцки представител Кавала от Панорама, а началото на срещата е 17.30 българско време отново в зала Александрио Мелатрон в Солун.

Арис – Лукойл Академик 77-65 (20-21,29-17,18-10,10-17)

Арис: Аргиропулос 5, Бетс 11, Дей 10, Хадживретас 26, Дикудис 6, Скордилис 1, Какиузис 3, Барлос 4, Муртос 0, Белсър 8, Хрисикопулос 3

Лукойл Академик: Браун 11, Миркович 12, Франсис 0, Дафинов 1, Костов 6, Веселинов 1, Николов 0, Ръсел 15, Уелс 11, Джерасимович 7, Върбанов 1