Отборът на Ливърпул отново разочарова феновете си, губейки драматично с 1:2 като домакин на Олимпик Лион в мач от Група Е на Шампионската лига.

Мърсисайдци трябваше да преглътнат тежък удар още в 25-ата минута, когато принудително терена напусна капитанът им Стивън Джерард. Той бе заменен от Фабио Аурелио.

Чисто статистически играта бе по-скоро равностойна, с малко предимство на Ливърпул при владеенето на топката. В 41-ата минута Аурелио даде добра топка на Юси Бенаюн и от границата на малкия пеналт израелският национал не сбърка - 1:0.

Двубоят продължи да е оспорван и в 72-ата минута трибуните на "Анфийлд" бяха попарени с гол на влезлия като резерва Максим Гоналонс, въпреки отличното двойно спасяване на вратаря Пепе Рейна преди това.

Драмата за възпитаниците на Рафаел Бенитес настъпи в първата минута на добавеното време, когато Делгадо отбеляза за втори път за Лион, с което донесе трите точки в сметката на френския тим.