Две седмици след като Фиорентина надделя с 4:3 над Дебрецен в резултатен сблъсък в Будапеща, същите два отбора си спретнаха нов голов спектакъл помежду им, този път на ст. „Артемио Франки" във Флоренция. „Виолетовите" на треньора Чезаре Прандели направиха нова стъпка към класиране на 1/8-финалите на надпреварата, спечелвайки с резултат 5:2 домакинството си на унгарския шампион.

След равенство 1:1 на почивката, развръзката настъпи през втората част на срещата, след като Адриан Муту бе извел „Ла Виола" напред в резултата в 13' минута, а Рудолф изравни за гостите. През вторите 45 минути обаче, италианците бяха напълно безпощадни спрямо съперника си и реализираха нови 4 попадения в унгарската врата.

Дарио Дайнели изведе домакините напред в 51' минута, а седем по-късно Рикардо Монтоливо увеличи аванса на Фиорентина, възползвайки се от добро центриране на Варгас. Щурмът на „виолетовите" не спря дотук и след нови две минути резултатът набъбна на 4:1, като точен бе Марио Маркиони.

До края двата тима си разделиха по още едно попадение в двете врати, като първо Кулибали намали за Дебрецен в 70', оставен непокрит от защитата на домакините, а в 74' Алберто Джилардино реализира редовния си гол за вечерта, отбелязвайки с глава в мрежата на Пантич.

Така Фиорентина събра актив от 9 т. след 4 изиграни срещи, докато Дебрецен остава последен с нулев актив.