Левски падна нещастно 0:1 от Ред Бул снощи на Герена. Тимът на Георги Иванов-Гонзо имаше всички шансове да спечели първата си победа в Лига Европа, но беше провален от вратаря Георги Петков и Христо Йовов.

Жоро Вратарчето увисна като прани гащи при гола на Шимер в доиграването, когато сините удържаха равен с човек по-малко. В 61-ата минута нескопосана изява на вратаря на сините остави Душан Швенто в удобна позиция на празна врата. Георги Сърмов спъна словака точно пред пеналта, а реферът Чакар му показа червен картон. В последната минута Петков излезе неразчетено при изпълнение на тъч от австрийците и Шимер вкара за победата на Ред Бул.

Левски заслужаваха победата, но Петков и Христо Йовов ги провалиха. В 16-ата минута Йовов от три метра ритна топката над вратата. Левски продължи да напада яко. Тъчреферът Алпаслан Дедеш от Турция удари теслата на българските шампиони в 28-ата минута. Вратарят Густафсон изби шут на Георги Сърмов от фаул, а един от най-добрите в синия тим - Дарко Тасевски, вкара топката след рикошета. Турчинът обаче вдигна засада и отнесе хиляди псувни

Снимка: sportline.bg