Левски не направи нищо срещу Виляреал в петия си мач от груповата фаза на Лига Европа и логично загуби с 0:2. По този начин "сините" остават с 0 точки и без отбелязан дори един гол. Джузепе Роси откри за испанците в 37-ата минута, а влезлият на негово място Маркош Сена довърши шампионите с попадение в 85-ата минута. С този успех "жълтата подводница" си осигури класиране в следващия кръг, тъй като тази вечер Лацио загуби с 1:2 гостуването си на Залцбург и в последния кръг с колкото и гола да бие Левски, няма да успее да задмине Виляреал, тъй като в мачовете помежду им испанците имат предимство.

За разлика от последните си няколко срещи, отборът на Георги Иванов-Гонзо беше доста разпилян, играчите изглеждаха преуморени и общо взето липсваше всякаква идея в играта. Гостите от своя страна също не си даваха много зор, като спокойно изчакваха своите моменти.

Проблем за българите се оказаха контузиите на защитниците Юсеф Рабех и Елин Топузаков, които бяха заменени. Последния си мач за тима пък изигра Зе Соарес, който от утре става футболист на украинския Металург (Донецк).

В последния си мач от турнира Левски гостува на Лацио на 17 декември.

ЛЕВСКИ - ВИЛЯРЕАЛ 0:2