Левски загуби шансове за класиране извън група "C" на Лига Европа, след като загуби гостуването си на Гент с минималното 0:1. "Сините" бяха принудени да играят при нечовешки условия, тъй като теренът на стадион "Жул Отен" бе снежно поле, а трева не се виждаше.

Ясен Петров заложи на доста дефанзивна схема, като единствен в атака оперираше Гара Дембеле, но перлата на българския тим бе пазен зорко от централните бранители на домакините и почти нямаше шансове да направи нещо.

Сержиньо Грийн и Йордан Милиев заформиха централна двойка бранители и се справиха прилично, но голямата пробойна в състава на столичани се оказа младият Стефан Станчев, който така и не успя през второто полувреме да спре пробивите на Асофейфа.

Така Левски остава на последното четвърто място в групата с актив от четири точки. В другия мач Спортинг (Лисабон) надви Лил с минималното 1:0 и си осигури първото място в групата и така французи и белгийци ще спорят за втората позиция.