С гол и невероятна игра на Уейн Рууни Манчестър Юнайтед победи като гост Хъл Сити с 3:1 и се доближи на две точки от лидера Челси в седмицата преди Нова година.

Капитанът на българския национален тим Димитър Бербатов също бе титуляр за Манчестър Юнайтед и отбеляза третия гол за тима на Сър Алекс. Бербо се разписа в 82-ата минута, когато се възползва от пас на Рууни в наказателното поле.

В 73-а минута центриране на Рууни бе адресирано за негов съотборник, но бе засечено от бранителя на домакините Доусън - 1:2.

В 60-а минута домакините изравниха чрез Фаган от дузпа, след като в добавеното време на първото полувреме Рууни бе открил резултата в полза на шампионите.

Така Юнайтед е втори в класирането с 40 точки, с 2 по-малко от лидера Челси, а и на също толкова пред третия Арсенал, победил Астън Вила с 3:0 по-рано днес.