Френският шампион Бордо победи с 2:1 гръцкия Олимпиакос в 1/8-финална среща-реванш в Шампионската лига, играна на стадион "Шабан Далма".

В първия мач на гръцка земя "жирондинците" също бяха победители, след като спечелиха с 1:0 и така с общ резултат 3:1 се класираха за следващата фаза на надпреварата.

Двубоят започна повече от добре за домакините, които поведоха в резултата след само пет минути игра. Перфектно изпълнен пряк свободен удар на Йоан Гуркуф даде преднина на Бордо с 1:0.

Веднага след попадението гърците опитаха да окажат известен натиск и да отговорят веднага, но така и не успяха. Домакините пък успокоиха темпото и не допускаха изненади.

Така се стигна до 42-ата минута, когато дойде и най-доброто положение в полза на гостите за първата част. Раул Браво проби в половината на Бордо и подаде към Заири, който отправи изстрел от въздуха, но не успя да насочи хубаво топката и пропиля възможността.

Три минути по-късно "жирондинците" пък пропуснаха да удвоят преднината си. След хубаво изпълнение на пряк свободен удар от страна на Сиани, топката стигна до Гуркуф, който я насочи към вратата на съперника, но нацели гредата зад Никополидис, който бе тотално надигран в тази ситуация.

В даденото от съдията продължение на първото полувреме Олимпиакос успя да възстанови равенството, но попадението на Дарбишър бе отменено, защото той е бил в засада в момента на паса към него от Луа Луа. Така на полувремето домакините се оттеглиха с гол аванс, но гостите показаха, че ще се борят за място на 1/4-финалите до края на двубоя.

След подновяването на играта обаче ситуацията на терена доста се усложни за тях, защото още в 60-ата минута гърците останаха с човек по-малко на терена. Дарбишър фаулира Плашил и главният съдия на мача му показа втори жълт, респективно червен картон, който го прати  преждевременно в съблекалнята.

Само четири минути по-късно обаче неговите съотборници успяха да върнат попадението и надеждите си за краен успех. Автор на попадението бе Константинос Митроглу, който с великолепен изстрел от дъгата пред наказателното поле прати топката в мрежата зад Седрик Карасо за 1:1.

Още в 69-ата минута домакините получиха нов удар, след като и те останаха с десет души на терена. Полузащитникът Алу Диара също бе декориран в жълто за втори път от рефера и логично видя и катона с червен цвят, който го прати да прави компания на Дарбишър.

Всичко това пооживи двубоя, като и двата тима се втурнаха в преследване на победния гол. В крайна сметка за радост на запалянковците по трибуните на "Шабан Далма", до него успяха да стигнат "жирондинците".

В 87-ата минута Беноа Тремулина центрира в наказателното поле за Маруан Шамак, който с глава се разписа за крайното 2:1 и прати гърците да гледат 1/4-финалите по телевизията, докато той и съотборниците му с трепет ще чакат жребия за следващата фаза, който ще се тегли в петък.