Тази вечер в Ботевград Балкан се наложи над Рилски спортист със 100-88 в мач от 26 кръг на НБЛ. Това бе четвърти успех в изиграните досега 4 мача помежду им.

С тази победа "зелените" запазиха третото място два кръга преди края на редовния сезон. В оставащите срещи - тази събота като гост на Лукойл Академик и следващия четвъртък в Ботевград срещу Черноморец им е необходима една победа, за да бъдат твърдо сред първите 4 отбора, което им осигурява домакинско предимство в предстоящите плейофи.Те могат да останат и на третото място, ако Ямбол падне в една от двете оставащи срещи - като домакин на Левски и в Самоков срещу Рилски спортист.

Тази вечер двата отбора изиграха един много добър мач.  Домакините бяха по-добри третата и четвъртата част, когато пречупиха своите съперници. Първото полувреме играта вървеше почти изцяло кош за кош, както никой от двата тима не можа да поведе с повече от 3 точки. Преломът започна след голямата почивка.

Заслугата, разбира се, е на целия отбор. Специално обаче трябва да бъдат отличени гардовете Ценко Наков и Димитър Филипов. Вторите двайсет минути те неутрализираха двигателя на гостите Александър Груев. Позволиха му да отбележи само 3 точки, след като първото полувреме бе вкарал цели 17. Ценко завърши с 14 точки, като  наниза 4 тройки и направи 7 асистенции. Митко Филипов на няколко пъти изтръгваше аплодисментите на публиката с изпълненията си в защита и сърцата си игра.

На много високо ниво бяха и останалите. С еднакъв коефициент на полезно действие - по 33, са Иван Лилов, който отбеляза 24 точки, и Йордан Бозов, вкарал 21. Бозов също има 7 асистенции, Иван - 5 и 6 овладени борби. Страхотен мач изигра и Георги Давидов, който отбеляза 22 точки (14 до почивката, взе и 5 борби. Атанас Радев вкара 11 точки и овладя 7 борби. Две важни тройки бумна и Любо Лилов за играните от него 10 минути.

С две думи: Суперлативи за Балкан!! Залата дълго кънтя от аплодисментите на публиката, към които се присъедини и кметът Георги Георгиев.