Футболният отбор на Балкан постигна втора поредна победа в първенството на Западната Б група. Днес като гост в Берковиця на местния Ком-Миньор нашите победиха с 2-1, след като превъзхождаха през цялата среща.

Започналият като титуляр Петър Петров откри резултата с хубав гол в 38-та минута. Той бе изведен на ударна позиция след отличен пас на Иван Редовски и с плътен удар прониза вратаря на домакините. Пет минути след началото на второто полувреме зелените поведоха с 2-0. Мариян Христов спря на гърди топката, обърна се и с прехвърлящ удар чукна топката в мрежата.

Домакините успяха да върнат едно попадение в 66-та минута. А след това в опитите си да стигнат до изравнителен гол се опитаха да изострят мача с груби влизания и заплахи към съдиите. Те бяха недоволни от това, че им бе отменено попадение в самото начало на мача, но то бе от абсолютна засада.