Лукойл Академик започна по шампионски плейофите във VIVACOM НБЛ. "Студентите" започнаха защитата на титлата си с повече от убедителното 130:89 срещу Черноморец в Правец.

Възпитаниците на Йовица Арсич започнаха ударно срещата и още в първите 10 минути и поведоха с 21 точки. Възходът им продължи и през втората четвърт, като се оттеглиха с аванс от 25 точки на почивката. Разликата набъбна на 30 точки през третата част, ,за да се стигне до победата с 41 точки разлика.

С 32 точки се отличи Чавдар Костов. Той добави 5 борби, 7 асистенции и 6 "откраднати" топки. 27 точки и 9 борби записа Перо Антич, с 20 точки завърши Славко Стефанович, а с 19 - капитанът Тодор Стойков. За гостите от Бургас по 19 точки реализираха Дуейн Мортъни Мартин Дурчев, а с 11 се отличи Асен Саралийски