В среща от 6 кръг на НБЛ, играна днес в Правец, Лукойл Академик победи лесно Черноморец Бургас с 60 точки разлика - 121-61 (28-20, 37-10, 31-22, 25-9). Гостуващият тим оказа съпротива само през първата част, в която домакините водеха с 8 точки. В първите пет минути на втората четвъртина обаче шампионите направиха серия от 22-2 и на полувремето резултатът бе 65-30. Същата картина бе и в останалите две части.

С по 21 точки най-резултатни за победителите бяха Дарил Уоткинс,  оше четирима са с двуцифрен актив - Девин Грийн 16, Веселин Веселинов 14, Мохамед Абукар 11 и Божидар Аврамов 10. За Черноморец най-много - 23 точки, вкара Джеймс Тайлър, с 16 е Богдан Боев.

В зала Триадица в столицата Левски се справи лесно с  младежките национали с 99-51 , а в зала Диана Ямбол се наложи над Спартак Плевен с  92-68.

Последният мач от кръга е в неделя във Варна между Черно море Порт и Рилски спортист.