Балкан отстъпи на Левски  и в Ботевград с 68-78 (21-14, 20-24, 23-25, 4-15) в третия мач от полуфиналния плейоф. По този начин "сините" спечелиха серията с 3-0 победи и станаха първият финалист във второто издание на Националната баскетболна лига.

Пред своята публика  зелено-белите водеха след първите 30 минути. Те изиграха добра първа четвъртина, като я спечелиха с 21-14. През втората успяха да задържат част от преднината си и на полувремето водеха с 3 точки - 41-38.

Само три минути след началото на третата част след силни изяви на играчите на Балкан в 23-та минута авансът им достигна11 точки - 51-40. Постепенно гостите, благодарение най-вече на Арън Харпър, я свалиха само до една преди последната четвъртина - 64-63. Последните десет минути играта на Балкан нямаше нищо общо с показаното през първите три, те успяха да вкарат само 4 точки и загубиха срещата, а с това и серията с 0-3.

Най-резултатен за домакините с 22 точки бе Иван Лилов, с 12 е Йордан Бозов. Останалите са с едноцифрен точков актив- Мартин Маринов има 8 точки, с 6 са Давидов и  Радев, с 5 - Нанев.

Отново Арън Харпър вкара най-много за Левски - 31 точки. По 12 имат Чековски и Коул, 10 вкара Фрейзър.

Снимка: Любо Г. Лилов